Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Humor i finesy. Hokejové hvězdy bavily fotbalem ve Velkých Pavlovicích

Napsali o nás * Břeclavský deník; 21.6.2016 - První ročník charitativního turnaje Brenna Cup přilákal na velkopavlovický stadion stovky diváků. Fotbalový turnaj ovládl tým hokejové Komety Brno.


Dívka se prochází po trávníku a na dálku pumpuje zaťatou pěstí na své blízké, až připomíná tenistku, která právě vyhrála náročný zápas. Asi osmnáctileté děvče ovšem neslaví žádný sportovní triumf, právě se ji ale povedlo získat podpisy některých slavných hokejistů, jako jsou Jakub Voráček, Michael Frolík nebo Jiří Tlustý.

Hokejisté z NHL i domácí extraligy, ale také fotbalový šoumen Petr Švanacara jsou hlavním lákadlem, díky němuž dorazily o slunné sobotě na fotbal do Velkých Pavlovic stovky lidí.

Fanoušci si na zaplněných tribunách viditelně užívají přítomnost sportovních celebrit. „Je to velmi dobrá a kvalitně zorganizovaná akce. A hlavně je na dobrou věc. Příští rok půjdu určitě znova," hlásí spokojený návštěvník Jiří Nosek a připomíná tak smysl celé akce: výtěžek půjde prostřednictvím Nadace Jakuba Voráčka na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou.

VÍTĚZSTVÍ MODROBÍLÝCH

Od úvodních minut je patrné, kdo návštěvníky zajímá nejvíce. Při představování jednotlivých mužstev si největší aplaus vysloužil Jakub Voráček, hlavní tvář celé akce, kterou pořádá Martin Pešout, jenž v současnosti působí jako asistent trenéra brněnské Komety.

To už k utkání nastupují týmy Jakuba Voráčka a domácího Slavoje Velké Pavlovice. Voráčkův tým, v němž figurují především známí hokejisté, od úvodních minut vytrvale dokazuje, že umí lidi bavit nejen, když kombinuje s pukem, ale rovněž na fotbalovém hřišti. Především Voráček nezkazí žádnou srandu: „Kubo, dělej, přihraj," zaznívá z tribuny, když Voráček marně hledá spoluhráče, načež útočník Philadelphie s humorem odvětí. „Kam, ty jo?"

Grimasy a občasné průpovídky ryšavého forvarda baví diváky snad víc než samotný fotbal. Jeho tým má převahu nad domácím týmem složeným až na výjimky z hráčů, kteří za domácí Slavoj váleli v minulých desetiletích.

I přesto, že utkání probíhá v humorném duchu, k vidění jsou některé zajímavé technické finesy. „Překvapili mě. Technicky jsou na tom skvěle, rychlostně ještě lépe, než jsem myslel. Tři čtvrtiny mančaftu by mohly hrát nějakou soutěž. A taky jsou to v pohodě kluci." pochvaluje si po zápase Martin Doubek, který nastoupil za Velké Pavlovice a gólem zmírnil porážku od týmu Jakuba Voráčka.

Pro velkopavlovické fotbalisty se očividně jedná o velký svátek. „Mezi kluky byl o utkání velký zájem," potvrzuje Doubek.

Jde vidět, že pořadatelé si dali záležet na každém detailu.

Akcí provází reportér České televize Ondřej Tomek, o tombolu se zase starají krásné dívky ze soutěže Česká Miss.

Fotbalový turnaj nakonec zvítězil tým složený z hráčů Komety Brno, který ve finále porazil celek Jakuba Voráčka. Je však jasné, že o výhru šlo všem zúčastněným až v poslední řadě. Důležitější je, že už výtěžek bez večerní dražby přesáhl čtvrt milionu korun.

 

Václav Petrů, http://breclavsky.denik.cz


 

Fotogalerii z charitativního turnaje Brenna Cup
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 DENÍK/Drahomír Stulír


20-06-2016 PV