Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hudební kavárnička pana učitele Bílka

Poslední školní den před vánočními prázdninami ve čtvrtek 22. prosince 2016 v sále Ekocentra Trkmanka uspořádal pan zástupce ředitelky ZUŠ MgA. Zbyněk Bílek se svými žáky besídku, na které si publikum mělo možnost vyslechnout  nepřeberné množství krásných populárních písní z pohádek a filmů, zazněly také lidové písničky a vánoční koledy, flétnový soubor dokonce předvedl píseň z repertoáru skupiny ABBA!

Pan zástupce Bílek působí v Základní umělecké škole již 15 let a vyučuje hře na zobcové flétny, na žesťové dechové nástroje i na klavír, který sám velmi dobře ovládá a dokáže svým instrumentalistům na besídkách zajistit vždy skvělý harmonický klavírní doprovod.

Během svého působení v ZUŠ Velké Pavlovice vychoval pan učitel Bílek vynikající mládežnickou dechovku a spoustu výborných muzikantů, kteří hrají v dechových souborech po celém okolí. Jeho zásluhou také vznikl před deseti lety velkopavlovický Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka.

Na jubilejním X. ročníku tohoto festivalu, který se uskuteční v neděli 4. června 2017 v 15:00 hodin na place za sokolovnou ve Velkých Pavlovicích, vystoupí jako host i legendární dechovka Moravanka, ve které uslyšíme hrát na trubku i pana učitele Zbyňka Bílka, který je bývalým žákem Jana Slabáka a současným členem Moravanky.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová poděkovala panu učiteli Bílkovi za výchovu mladých muzikantů a  popřála všem přítomným šťastný nový rok.

Text: Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice * www.zus-velkepavlovice.cz / Foto: Karolína Bártová / 9.1.2017

ZUŠ * Vánoční besídka třídy MgA. Zbyňka Bílka