Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hudbou pro Sárinku

Adventní čas je charakteristický nejen přípravami na Vánoce, ale je to také doba rozjímání a dobročinnosti. Parta kamarádů, Petr Mikulica, Radek Krejčiřík a Jana Crháková, oslovila své další kamarády a přátele z řad velkopavlovických podnikatelů a rovněž využila potenciál svých přátel z uměleckých kruhů, a uspořádala charitativní akci, jaká ve Velkých Pavlovicích nemá obdoby.

8. prosince, v předvečer druhé adventní neděle, byl zcela zaplněný kostel Nanebevzetí Panny Marie svědkem spojení hudby a ochoty pomáhat. Na počátku Petr Mikulica přivítal posluchače a objasnil motivaci koncertu – finančně pomoci rodičům autistické Sárinky Dostoupilové. Její svět by se dal přirovnat ke skládance z tisíců dílků, které k sobě nepasují a které se snaží k sobě poskládat.

Pozvání na koncert přijaly špičky ve svém oboru: barytonista Vratislav Kříž, sólista Národního divadla v Praze, trumpetista prof. Vladimír Rejlek, vedoucí katedry dechových nástrojů HAMU v Praze, Natsumi Matsuzaki, sólistka Operního studia Praha, sopranistka Bára Grůzová, studentka posledního ročníku JAMU a učitelka na ZUŠ ve Velkých Pavlovicích a Jan Míchal ml., student 1. ročníku konzervatoře Jaroslav Ježka v Praze. 

Pro diváky byla připravena pastva pro oko i ucho: tóny a hlasy se linuly z kůru i z prostoru před oltářem, střídaly se tóny varhan, trumpety a kláves. Během více než hodinového koncertu jste se mohli vychutnávat skladby Charpentiera, Händla, Telemanna, Webra, Francka, Mozarta, Bacha, Dvořáka a jako naladění do vánoční doby na závěr zazněla Gruberova Tichá noc a Adeste fideles. Za krásný zážitek všem účinkujícím velmi děkujeme!

Částka, kterou organizátoři rodičům předají, předčila veškerá očekávání – 125 000 Kč! A co dodat na úplný závěr: sluší se poděkovat také těm, kteří akci podpořili také svými dovednostmi: cimbálové muzice Lašár, Janu Melicharovi, který se večer ujal harmoniky, Františku Popelkovi, jehož květiny potěšily obě zpěvačky, Melindě Musilové, jejíž dort potěšil pro změnu zrak a chuťové buňky zpěváků a muzikantů. A všem, kteří si v sobotu večer našli čas a chuť se pozastavit a přispět na dobrou věc.

Donátoři koncertu:
Hospodářské potřeby Crhák, Vinařství Křejčiřík, Vinařství Mikulica, Manželé Plíhalovi, Manželé Muchovi, Firma Surfin Technology, s.r.o., Peter Marček, HALIDENT, s.r.o., Tiskárna Etiflex, s.r.o., Rubáš Martin – Zahradnictví, Vinařství Buchtovi, Vinařské potřeby Bureš, AR PHARMACY s.r.o. – Lékárna Velké Pavlovice, Šlechtitelská stanice vinařská, s.r.o., Karel Menšík – Iveta Hiclová, Manželé Hiclovi, Milan Koubek – Restaurace Slavoj, Josef Levčík – Restaurace Vinopa, Lomax & Co, s.r.o., Odtahy Kolín – Stanislav Rosický, Stanislav Horáček s.r.o., Vinařství Kamil Prokeš, s.r.o., Vinařství V&M Zborovský, s.r.o., Vinařství PROQIN, s.r.o., Vinařství Radomil Baloun, Radek Bláha – stavebnictví, Penzion Hádlík, RPS Logistic, s.r.o. – Petr Procházka, Hotel Lotrinský, Manželé Zuzana a Lukáš, Doležalovi, Modrohorské humno, s.r.o., CIRET, s.r.o., BIKE PROJECT, Pekařství Petr Křivka, Vinařství Suský, Květinářství František Popelka, Roman a Soňa Krejčiříkovi, KOVO Fůkal, Víno Zborovský, Šárka a Mirek Zborovští.

Text: Mgr. Pavla Míchalová / Foto: Oldřich Otáhal / 11.12.2018

Hudbou pro Sárinku