Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

HUDBA, ZPĚV, APRÍLES a KRTEK - co mají společného?

Ačkoliv se tato slovní hříčka může na první pohled jevit jako nepochopitelná šifra, tak mnoho. APRÍLES je již II. ročník charitativní akce pořádané studenty velkopavlovického gymnázia, KRTEK je nadační fond dětské onkologie pro nemocné děti regionu Morava a hudbou a zpěvem tento projekt podpořily děti ZUŠ Velké Pavlovice. Ale vezměme to podrobněji a popořádku…

Studenti tříd sexta a 2.A Gymnázia Velké Pavlovice plynule navázali na loňský pilotní a zároveň i velmi úspěšný ročník hudebně-taneční akce Apríles, v rámci níž vždy vybírají prostřednictvím vstupného, dobrovolných příspěvků či prodeje drobných propagačních předmětů, finanční prostředky na konto předem určeného charitativního projektu.

Pro letošní rok se studenti spojili s brněnským nadačním fondem KRTEK, který podporuje činnost Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno – Dětské nemocnice Černá Pole. Tento fond realizuje programy na zvyšování kvality života malých pacientů a jejich blízkých, zajišťuje dovybavení pracovišť Kliniky dětské onkologie, přispívají na výzkum, vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu a podle aktuálních potřeb vytváří projekty na cílenou pomoc hospitalizovaným dětem i dětem, které již aktivní léčbu ukončily – více na www.krtek-nf.cz.

Program akce APRÍLES 2012 byl zahájen v pátek, 13. dubna 2012, úderem páté hodiny odpolední. Přestože pověstné datum nevěstilo nic dobrého, APRÍLES se začal rozjíždět slibně, svižně a s plnou parádou. V úvodu vystoupil Dívčí pěvecký sbor při ZUŠ Velké Pavlovice, který pod taktovkou sbormistryně Květoslavy Jarošové a za klavírního doprovodu Mileny Karberové zazpíval pásmo veselých písniček.

Malé zpěvačky vystřídala Cimbálová muzika žáků ZUŠ Velké Pavlovice. Ta zpěvem nádherných jihomoravských písniček připomněla, v kterém koutku naší země se nacházíme. Jižní Morava je proslulá svou štědrostí, obrovským srdcem a otevřenou náručí a tak doufejme, že bude na konto KRTEK, pomáhající vážně nemocným dětem, připsána po velkopavlovické akci pořádně tučná částka.

Hudba a zpěv v podání dětí navštěvujících Základní uměleckou školu ve Velkých Pavlovicích vyplnila odpolední zahajovací část bohatého programu. Na večer byl v plánu koncert skupin jako JUNIOR BAND, NECHCE SE NÁM, PROPAGANJA, Mr. DYNABOOM, NIRVANA REVIVAL a dalších. A stejně jako loni přišla na řadu i dražba studentských výtvarných děl a obrazů.

 

Studentům držíme palce, ať se akce vydaří a doufáme, že nám o večerním programu
i úspěšnosti sbírky podají během příštího týdne podrobné informace!

 

Karolína Bártová


 

Na konto KRTEK můžete přispět kdykoliv, třeba hned!

Odešlete dárcovskou sms ve tvaru DMS KRTEK nebo roční DMS ROK KRTEK

na telefonní číslo 87 777. 

Cena DMS je 30,- Kč, NFDO Krtek obdží 27,- Kč.

 


 

Fotogalerii z odpoledního programu charitativní studentské
akce APRÍLES otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

 

13-04-2012-BK