Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hotovo, na Trkmance ženy došily krojové kordule

Ve čtvrtek 26. listopadu 2015 jsme v Ekocentru Trkmanka uzavřeli třetí díl kurzu šití a vyšívání dámských kordulí. Dvou prvních částí kurzu se opět ochotně ujala co by zkušená lektorka paní Žaneta Buchtová. Přihlášené ženy provázela stříháním i šitím.

Po dvou čtvrtečních snaženích a poctivě vypracovaných domácích úkolech, spolu úspěšně kordule ušily. Poté Žaneta Buchtová předala kormidlo paní Lence Michnové, která své pilné účastnice učila, jak správně v souladu s místními zvyklostmi a tradicemi vyšívat kordulku do Pavlovic, Němčiček i Rakvic. Se vším si Lenka Michnová věděla rady a všem požadavkům se snažila vyhovět. Zúčastněné dámy si odnesly nejen rozvyšívané kordulky, ale i spoustu dalších rad a zkušeností.

Doufáme, že naše kurzy plní svůj účel a pomáhají zachovávat tradice v našem regionu. Žen, které se rády učí a jsou ochotny se zapojovat do tohoto dění  je naštěstí stále dost.

 

Za Ekocentrum Trkmanka Zuzana Pecháčková * www.ekocentrum-trkmanka.com


 

Fotogalerii ze třetího závěrečného kurzu šití a vyšívání dámských krojových kordulí
otevřete kliknutím na obrázek…

 

Foto © 2015 Zuzana Pecháčková

 

 


30-11-2015-BK