Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Horolezec Miroslav Caban vystoupal po K2 a Mt. Everestu také na SLUNEČNOU

Je prvního května ... čas, kdy se vše kolem nás rodí k novému životu. Stejně tak je to i s naší novou rozhlednou Slunečná. Lešení, které ji několik dlouhých dnů ochraňovalo jako kukla budoucího motýla, mizí patro po patře. Slunečná se kousek po kousku odhaluje a ukazuje se širému kraji v celé své jedinečnosti a kráse.

Jako na křídlech motýlů si mohl dnes připadat Ing. Miroslav Caban, světoznámý hustopečský horolezec, který o právě prvním májovém dnu vystoupal s doprovodem na vyhlídkovou plošinu rozhledny a rozhlédl se do kraje.

A nebyl zde určitě náhodou. Město Velké Pavlovice požádalo pana Cabana, jehož životním koníčkem je kromě horolezectví také fotografování, o nafocení panoramatických vyhlídkových orientačních map, které budou umístěny na ochozu rozhledny. Přestože je světově proslulý horolezec zvyklý na výšky ne ve stovkách, ale v několika tisícovkách meterech nad mořem, výhled do krajiny Modrých Hor z výšky 240 metrů n. m. se mu velmi zalíbil.

 

Internetové stránky horolezce Ing. Miroslava Cabana - www.miroslavcaban.cz

 

Foto © 2009  Ing. Zdeněk Karber

 

 

01-05-2009