Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Horolezci, horolezkyně, horolezčata...

... nelezte na skálu co je hodně špičatá! Všichni známe tuto písničku. A jak to vypadá ve spleti lan skutečně a na vlastní kůži, se vydalo přesvědčit celkem 11 žáků osmých a devátých ročníků ZŠ Velké Pavlovice. Jejich výletnickým cílem se stalo lanové centrum PROUD Brno – Lesná.

Tříhodinový program začal malým rozcvičením těla na pevné zemi a posléze i procvičením postřehu, protažením a navozením příjemné „předadrenalinové“ atmosféry. Skvělí vedoucí Michal a Vašek si potom naše kluky odvedli na nízké překážky, kde je seznámili s prací na laně a naučili je řádně se zajistit.

Vedoucí si kluky rozdělili do skupin po třech, ve které vždy jeden lezl, druhý jistil a ten třetí zajišťoval. Zde již šla veškerá legrace stranou, šlo o ryze týmovou práci, kde je nutné všem ostatním spoluhráčům plně důvěřovat.

Po řádném zacvičení se šlo na vysoké lanové překážky, kde si kluci vyzkoušeli ve výšce 8 a potom i 11 metrů svou zručnost, mrštnost, postřeh, sílu, odvahu, sebekázeň a v neposlední řadě i smysl pro týmovou hru a spolupráci.

Na závěr nás vedoucí Michal vzal na poslední superadrenalinovou překážku - malý bombónek čili velký zhup,  kde každého hocha vystřelil pomocí napnuté gumy do prostoru. To bylo křiku, přetlak adrenalinu sršel jako vybuchlá puma do všech světových stran a ty obličeje při průletu vzduchem :-))! Úžasné leč nepopsatelné, to byste museli zkrátka vidět!

 

Všichni účastníci výpravy do lanového centra byli nadmíru spokojení, jedním slovem nadšení!

 

Bez váhání jsme rovnou zarezervovali další dva termíny zájezdů do PROUDu
- 19. a 21. června 2012.
Těch se zúčastní výherci sběru víček od plastových PET lahví,
které bude ukončeno závěrem měsíce května 2012.
Do lanového centra vyrazí nejúspěšnější třídy i jednotlivci.

 

Šup šup šroubovat, sbírat a počítat! Ať nepropásnete super šanci zařádit si v lanovém centru!

 

Ing. Lenka Bukovská, SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z výletu do lanového centra PROUD Brno
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

24-05-2012-BK