Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Horká májová novinka městské knihovny

Něco zcela nového a netypického se rozhodla připravit knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice nejen pro své dospělé čtenáře, ale pro všechny velkopavlovické občany.

S vírou, že „máj je lásky čas“ a také s vírou že „trocha poezie nikoho nezabije“, vybrala a připravila 100 papírových listů, z nichž každý na sobě nese báseň některého ze známých českých básníků. Byli vybráni básníci 20. století, z jejich děl potom ty básně, které mají své čtenáře pohladit po duši a potěšit je během každodenní všednosti.

Protože datum 1. května připadá v letošním roce na neděli, mohou si zájemci „utrhnout“ svůj lístek s básní od pondělí 2. května 2016 až do konce měsíce.

Básně visí na ozdobném plotu rodinného domku sousedícího s knihovnou, s laskavým svolením jeho majitelů. Vyjmout ze svého závěsu, tedy „utrhnout“ se básně dají velmi jednoduše.

Městská knihovna ke své lítosti není autorem skvělého knihovnického nápadu, převzala ho z rozhlasové reportáže, knihovnice Dana Růžičková nicméně doufá, že básně budou ubývat každým dnem a že aktivita přinese jenom samé pozitivní odezvy.

 

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké PavloviceBásně připravené k "utrhnutí" 

 

Foto © 2016 Věra Procingerová


03-05-2016 PV