Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

HOREM KOLEM DOLEM krajinou víno rodící

Horký nedělní den prvního a zároveň také prodlouženého prázdninového víkendu, patřil ve Velkých Pavlovicích pilotnímu ročníku naučně-společenského cyklovýšlapu s vtipným, především však neskonale výstižným názvem HOREM KOLEM DOLEM. Trasu po vinařských tratích v katastru města bylo nejvhodnější pokořit na horských kolech. Nedivte se, jsme přeci v Modrých Horách!

Náročný sportovní zážitek, umocněný neúnavně spalujícím sluncem, si nenechali ujít dospělí jedinci, ale také děti. Všechny čekal značně zvlněný terén ve formě neupravených stezek, u nás řečených „polňaček“, tedy příjezdových komunikací mezi vinicemi a poli. Na oplátku za heroický výkon se všem zúčastněným otevíraly během jízdy neskutečně nádherné a neobvyklé výhledy do krajiny a také se dověděli spousty zajímavého na pěti připravených zastávkách.

Na těchto místech byly pro účastníky akce připraveny informační panely o místním vinařství, zde pěstovaných odrůdách révy vinné, fauně, flóře, historii a mnohé další. Zároveň tato stanoviště sloužila jako občerstvovací stanice, pro zájemce vinné i nevinné !

Akce HOREM KOLEM DOLEM byla zahájena dne 4. července 2010 v 11.00 hod. před velkopavlovickou radnicí a po zdolání náročné trasy končila v turistickém areálu Nad Zahradami s rozhlednou Slunečná. Možné bylo absolvovat dva okruhy. Ti zdatnější si naservírovali plnou porci o 25 kilometrech, menší jedlíci si vychutnali poloviční menu o 10 kilometrech.

Zdařilý cyklovýšlap byl zrealizován za podpory Vinařského fondu. Hlavním pořadatelem bylo občanské sdružení JPK ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice.

 

Máte-li zájem podívat se na několik krásných snímků z akce,
prohlédněte si zde přiložené fotogalerie, za které děkujeme
panu Františku Kobsovi a Ing. Přemyslu Pálkovi!

 

Fotogalerie I.  © 2010 František Kobsa – otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie II.  © 2010 Ing. Přemysl Pálka – otevřete kliknutím ZDE

 

Za rok opět na shledanou!

 

Foto © 2010 František Kobsa

 

06-07-2010-BK