Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

HOREM KOLEM DOLEM 2012 * videoreportáž

Občanské sdružení Jistota Pavlovické Kvality za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice připravilo na 6. červenec 2012 v pořadí již třetí ročník naučně–společenského cyklovýšlapu s trasou po vinařských tratích v katastru města HOREM KOLEM DOLEM.

Zdatní cyklisté, které láká zdolávání překážek ve formě neupravených stezek, se vydávají do vinařských tratí poznávat vína z druhé strany a to ze strany vinice. Na trase v délce 25 km poznávají krajinu, kde se rodí znamenitá velkopavlovická vína. Projedou se mezi hlavičkami révy vinné i po cestách kudy chodí vinohradníci do svých vinic.

Cyklisté se mohou na vlastní oči přesvědčit, že práce vinohradníka není vůbec lehká. Jen někteří zvládnou v potu tváře vyšlapat až na samotný vrchol vinohradu splývajícího na horizontu s nebesy, letos bez jediného mráčku. Odměnou pro všechny jsou nádherné a neobvyklé výhledy do krajiny.

Nebyli bychom ve Velkých Pavlovicích, abychom na jednotlivých stanovištích, kterých bylo celkem pět, neochutnali naše znamenitá vína z viničních tratí, která v sedlech bicyklů poznáváme.

Vychlazené Rosé, Moravský muškát, Aurelius, Frankovka, to jsou odrůdy, které obzvláště chutnají v přírodě, ve vinorodé krajině.

Miroslav Grégr

 


Naučně-společenský výšlap HOREM KOLEM DOLEM 2012 - III. ročník
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2012 Město Velké Pavlovice

 

 

 

07-07-2012-BK