Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Honda PCX club ČR ve Velkých Pavlovicích

Skútraři z celé České republiky i ze Slovenska navštívili Velké Pavlovice a blízké okolí. O víkendu 11. - 13. září 2015 se uskutečnilo setkání příznivců a majitelů Hondy PCX.

Skútraři byli ubytovaní na ubytovně TJ Slavoj a celý víkend proběhl v duchu tradic. V pátek jsme je společně se Štěpánkou Kachyňovou přivítali pěkně tradičně v kroji a podávali domácí hodové koláčky, které mužské osazenstvo zapíjelo pavlovskou meruňkou a pro děvčata bylo připraveno lahodné bílé vínko opět z Pavlovic.

Večer jsme si společně prohlédli prostory sklepů Františka Lotrinského a ochutnali pár vzorků vína. K tomu jim Štěpánka zazpívala pár lidových písní a všichni se s údivem zaposlouchali do jejího nádherného hlasu. Snad poprvé se ve sklepení Františka Lotrinského tančil také moderní tanec. STREET DANCE Lukáš Klementa a Sára Forejtová nám zatančili vítěznou choreografii z World dance masters z Chorvatska. Jejich vystoupení bylo oceněno velkým potleskem.

Druhý den jsme se vydali na vyjíždku po okolí, podívali se na rozhledny Slunečná a  Nedánov v Boleradicích, zajeli i na Vrbici a projeli se směrem Čejkovice, kolem místních sklepů. V pivovaru v Moravském Žižkově nás čekal pravý pivovarnický guláš, který byl opravdu výborný..... Před pivovarem nám zazpíval a zatancoval místní folklorní kroužek Žižkovjánek. Všem dětem i jejich vedoucím za vystoupení děkujeme.

Ještě nás tu navštívil David Král s rodinou, který poděkoval za sbírku, kterou jsme pro něj vytvořili. Penízky mu poslouží na úpravy invalidního vozíčku.

Dalším naším cílem byla exkurze ve Šlechtitelské stanici ve Velkých Pavlovicích, kde jsme prošli výrobu vína, a na závěr jsme si prohlédli sklepy pod penzionem André. Sobotní večer jsme ukončili ochutnávkou u Zborovských, kde majitel všem povyprávěl historii místního sklepa. V neděli se všichni rozjeli do svých domovů i s burčákem nebo s vínem. Samozřejmě plni zážitků.

Akce byla uspořádána jako poděkování všem za sbírku pro Davida.

Všem zúčastněným moc děkuji.

Libor Klementa, majitel Hondy PCX,
editor PCX clubu a pořadatel akce


 

Fotogalerii ze setkání Honda PCX clubu ve Velkých Pavlovicích
otevřete po kliknutí na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv Libora Klementy


06-10-2015 PV