Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

HODY 2023 * Nedělní odpoledne ve fotografiích

Nejvýznamnější folklórní slavnosti roku ve Velkých Pavlovicích, tedy KROJOVANÉ HODY & HODKY, začínají vždy v neděli, letos s datem 20. srpna 2023.

V odpoledních hodinách se krojovaná chasa, oděna do slavnostních pestrobarevných a pečlivě "napiglovaných" krojů, vydala za vyhrávání dechové kapely Zlaťulka průvodem lemovaným špalírem "čúhačú" do ulic města a poté našla své útočiště a snad i trošku stínu, kterého bylo za úmorného vedra toho dne opravdu třeba, na tanečním sóle za sokolovnou. Tam vítala připravenými "sólíčky" jednu přespolní chasu za druhou. Důkazem tohoto tvrzení jsou "zářezy" na máji a těch je opět více než dost!

Dalším dokladem nejen zájmu přespoláků o hody ve Velkých Pavlovicích, ale především prezentací výjimečnosti a nádhery této prastaré folklórní tradice, je bohatá fotogalerie z dílny Jaromíra Šauera, kterému velmi za poskytnuté fotografie děkujeme!

Fotogalerii z HODŮ VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH - NEDĚLE 20. srpna 2023 * otevřete kliknutím ZDE

Text: Karolína Bártová / Foto: Jaromír Šauer / 21.8.2023