Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

HODY 2023 * Neděle 20. srpna 2023 dopoledne...

Hody roku 2023 jsou ve Velkých Pavlovicích v plném proudu. Ale aby mohly vůbec začít, musí chasa vyrazit v neděli dopoledne za panem starostou a požádat o jejich povolení. Starosta pan Petr Hasil povolil a tak hody už běží. 

Ještě než se chasa za panem starostou vypraví, zavítá do kostela na slavnostní hodovní mši svatou. Až po jejím ukončení vyrazí na radnici oficiálně požádat. Pokud starosta povolí, což bez okolků a s poděkováním chase za příkladnou přípravu slavností učinil, zahraje přítomná kapela sólo, kdy si zatančí první stárka s panem starostou a první stárek s paní starostovou. Letos si sólíčko s druhým stárkem střihla i paní místostarostka ☺. 

Zastávku u radnice poté vystřídá, za bujarého vyhrávání dechové kapely, zvaní všech občanů města k hodovnímu veselí na taneční sólo za sokolovnou. Žádná z těchto krásných lidových tradic nebyla ani letos, v roce 2023 vynechána.

FOLKLÓR ŽIJE!

VELKOPAVLOVICKÉ KROJOVÉ HODY 2023 * Mše svatá v kostele, požádání starosty města o povelní hodů a zvaní občanů (neděle 20. srpna 2023)

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 20.8.2023