Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

HODY 2013 * pondělí patří zavádce

Pondělní dopoledne druhého dne hodového maratónu začalo, stejně jako v neděli, a to zvaním velkopavlovických občanů na odpolední zavádku a večerní zábavu, tentokrát na „horním koncu“ Pavlovic. 

Kolem 15. hodiny znovu slavnostně vykročil průvod, tentokrát od druhé stárky Veroniky Halmové. Jako každý rok procházel středem města na sólo, kde je pondělní odpoledne věnováno tradiční stárkovské zavádce. Ohlášené bouřky naštěstí až do večeře ušetřily krojované páry i ostatní návštěvníky sóla, večerní zábava se však už kvůli dešti musela přesunout do sokolovny.

Zasloužený aplaus si při zavádce získal druhý stárek Roman Halm, který díky svému sobotnímu fotbalovému nasazení tráví hody se zraněnou nohou zabalenou do sádry. Proto také místo něho vykračuje v hodovém průvodu kamarád Miroslav Gajdošík. Celé sólo pak tleskalo Romanu Halmovi, když si svou roli při zavádce odtancoval osobně o berlích. 

Letošní hody jsou opravdu plné překvapení!


 

Zvaní občanů na hody - fotogalerii otevřete kliknutím ZDE

Průvod městem a příchod na sólo - fotogalerii otevřete kliknutím ZDE

Zavádka - fotogalerii otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2013 Bronislav Procinger

20-08-2013 PV