Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hodovní slavnosti vrcholí

Již tradičně hodovní veselí zahajuje mše svatá v místním kostele Nanebevzetí panny Marie, odtud průvod chlapců v krojích vychází ke starostovi obce požádat o povolení k pořádání hodů a současně přichází s pozváním na hody do jednotlivých domácností. Odpoledne pak chlapci zamíří k domu 1. stárky, poděkují rodičům tancem a zpěvem za přípravu děvčat na hody a odchází k tanečnímu parketu.

Nedělní odpoledne je specifické přivítáním přespolní chasy. V letošním roce byla účast přespolních velmi bohatá a návštěvníci obdivovali krásu a různorodost krojů ze širokého okolí. Hoduje se a slaví po tři dny, následující sobotu hody končí hodkami.

Pondělní odpoledne je vyhrazeno slavnostnímu tanci s názvem "Zavádka". Úterní den je pak vyhrazen dětem (čmelákům) a naopak i starší generaci (ženáčům). Hodovní tradice ve Velkých Pavlovicích jsou v posledních letech udržovány na vysoké úrovni. Velké množství dětí a mládeže v průvodě jsou pak nadějí i pro budoucnost.

Letošní rekordní návštěva v nedělní den o tom jednoznačně svědčí. 

K pozvání patří i tanec

Příchod chasy se žádostí o povolení hodů

Příjezd přespolní chasy

Zavádka