Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hodové úterý patřilo čmeláčkům

Úterní odpoledne patřilo nejenom veselým čmeláčkům, ale také jejich rodičům a prarodičům, kteří nelitovali času a sami se oblékli do tradičních krojů; pochopitelně stárkám ve slavnostních bílých sukních, které z jejich krojů dělají ty nejkrásnější v celé České republice, celé barevné slavnostní velkopavlovické chase a dechové hudbě Sokolka. Ti všichni si dokázali vykračovat v úterním průvodu vesele a s úsměvem, jako by hody teprve začínaly. Průvod byl tak bohatý, že při příchodu na sólo zaplnili krojovaní téměř celou Hlavní ulici.

Oblíbené sólo pro ty nejmenší si možná nejvíce užije právě chasa, která jim zavdává kofolu a rozdává lízátka, společně se čmeláčky se roztančí v kole a nebo předvádí dlouhého hada. Děti si včerejší odpoledne užily, dětské melodie dechovky Sokolka jsme slyšeli snad ještě před večeří.

Kdo vydržel "na place" do půlnoci, mohl se zúčastnit dalších tradičních sól. Jako každý rok se tančilo bosky, bez košile a v trenkách. Nejsilnější povahy šly potom domů spořádaně za světla. Velkopavlovickou chasu čeká ještě dnešní "pohodí" a v sobotu neméně náročné hodky. Upřímně přejeme všem organizátorům i chase, aby to byl další krásný den, jako byly ty letošní hodové.

Text: Dana Růžičková / 16. 8. 2017


Hodové úterý 2017