Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hodová neděle, slunečná i deštivá

V neděli 16. srpnaVelké Pavlovice doslova žily hodovním veselím. Již v ranních hodinách se chasa vydala na hodovou mši svatou, kterou letos poprvé sloužil nový kněz Marek Slatinský. Mše byla doprovázena chrámovým sborem Laudamus, který si pro tuto příležitost pozval malý čtrnáctičlenný orchestr složený z mladých talentovaných hudebníků. Poté se chasa vydala k domu starosty Pavla Procházky, aby jej požádala o svolení k pořádání hodů. Nakonec zbývalo jen pozvat občany Velkých Pavlovic k hodové zábavě.

Odpoledne mužská část chasy tradičně vykročila od restaurace Vinopa k domu první stárky Sáry Bezouškové, kde se sešla děvčata a také početná skupinka krojovaných dětí. Stárkovské, sklepnické páry i zbytek chasy zatančily pár kousků a vydaly se slavnostním průvodem přes město k sólu za sokolovnou. Průvodu čítajícímu na 50 párů přihlíželi jak místní, tak spousta projíždějících a turistů, kteří se na barevnou parádu nemohli vynadívat.

Na sóle pak v průběhu podvečera velkopavlovičtí přivítali zástupce přespolních, mimo jiné z Rakvic, Němčiček nebo z Bořetic. Ačkoliv večer přišel na Moravě dlouho očekávaný vydatný déšť, zábava pokračovala v sokolovně, která praskala ve švech stejně jako odpolední sólo. K tanci a poslechu hráli výborní Legrúti.

Na závěr je třeba poděkovat organizátorům, tedy velkopavlovické chase, TJ Slavoj i zaměstnancům města, kteří se podíleli na pečlivých přípravách. V neposlední řadě patří slova díků rodičům krojovaných za jejich podporu.

Eliška Mainclová


Fotogalerie I. * Hodová mše svatá a zvaní občanů na hody* otevřete po kliknutí ZDE

Fotogalerie II. * Průvod krojované chasy * otevřete po kliknutí ZDE

Fotogalerie III. * Odpolední zábava na sóle * otevřete po kliknutí ZDE

 

Kopie - zabava na sole (18).jpg

Foto © 2015 Věra Procingerová

17-08-2015 ME