Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hodová neděle

Dvě části fotogalerie nám všem přinášejí ochutnávku barevné slunečné neděle - prvního dne Velkopavlovických hodů 2016. Jako každý rok  žije hodovým veselím neděle již od ranní slavnostní mše svaté v kostele Nanebevzetí panny Marie. Celé dopoledne pak je úkolem chasy pozvat občany města, především pak starostu a první stárku, k hodové zábavě. Jak tradice vyžaduje, přijal starosta města, Jiří Otřel, nejenom pozvání chasy, ale především sám udělil svolení k pořádání hodů.

Nedělní hodový průvod, který začínal svůj pochod městem pod taktovkou dechové hudby Lácaranka, jak jinak, než u první stárky Simony Svozilové, letos tvořilo 54 párů krojovaných chlapců a dívek, podpořených ještě mnoha nejmenšími a nejkrásněšími občánkyVelkých Pavlovic. Provázeli je místní diváci a jejich hosté, stejně jako překvapení a nadšení turisté s fotoaparáty.

Hodová nedělní zábava na sóle za sokolovnou byla bohatá také o desítky krojovaných přespolních návštěvníků. Potěšit jsme se mohli uměním verbířů, vrtěnou i slavnostními kroji hostů z mnoha bližších i vzdálenějších hanácko-slováckých, slováckých i poslužáckých obcí.

Hladký průběh hodů je vždy skryt za velkým úsilím organizátorů, ale poděkování všem se dostane ještě až za další dva hodové dny, pohodí a za týden, když budou končit Velkopavlovické hodky 2016.

 

Mgr. Dana Růžičková


 

Fotogalerie I. - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II. - otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2016 Věra Procingerová


15-08-2016 RD