Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hodina moderní chemie na gymnáziu

Na každém kroku se dnes potkáváme s poznatky vědního oboru, jehož základem je znalost chemie. S myšlenkou popularizovat chemii a její moderní chemické obory mezi studenty Gymnázia Velké Pavlovice přispěly hodiny moderní chemie, které pro nás připravila v rámci projektu Vysoká škola chemicko-technologické v Praze. 

Studenti třetího ročníku čtyřletého a sedmého ročníku osmiletého studia se těchto hodin zúčastnili v pondělí 20. února 2023. Studentka této vysoké školy objasnila nejnovější trendy a především předvedla praktické aplikace chemie. Ukázala studentům chemii z přitažlivější stránky, než ji znají z běžné školní výuky. 

Studenti se účastnili programu s názvem Forenzní analýza. Šlo o atraktivní hodiny, kde si studenti měli možnost vyzkoušet vlastní otisky prstů nebo zviditelňovat otisky pomocí daktyloskopického prášku, dozvěděli se o moderních metodách DNA a dalších postupech, které se využívají nejen v kriminalistice.

Hodiny chemie byly velmi interaktivní, podnětné a možná přispějí k profesnímu zaměření našich studentů se této vědě dál věnovat na vysoké škole.

Gymnázium * Výuka chemie jinak - atraktivně, interaktivně, moderně...

Text: PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 21.2.2023