Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hledáme jméno pro rozhlednu

Vážení občané Velkých Pavlovic, návštěvníci našeho města, turisté, především však milovníci rozhleden! V květnu roku 2009 bude v trati Poštory nad ŠSV slavnostně otevřena veřejnosti nová rozhledna architekta Ing. Antonína Olšiny, autora např. velmi známé rozhledny Borůvka nedaleko Litomyšle.

Česká republika je po celém světě proslulá neobvykle hustou sítí rozhleden – některé z nich rozeznáváme místopisně dle města či obce, ke které náleží. Mnohem originálnější a zároveň i zapamatovatelnější jsou však rozhledny, jež mají své skutečné a nezaměnitelné jméno. Kdo by neznal třeba Alfrédku, Milešovku, Onen svět, Štramberskou trúbu, Babylon, Štěpánku, Svatobor, Královku a mnohé další.

Proto jsme došli k závěru, že by bylo na místě pojmenovat i rozhlednu, která za nedlouho vyroste nad Velkými Pavlovicemi. Byli bychom velmi potěšeni, kdyby jste se na výběru názvu podíleli také Vy. Jakým způsobem? Svůj nápad na název velkopavlovické rozhledny můžete poslat prostřednictvím e-mailu na adresu infocentrum@velke-pavlovice.cz a nebo se stavit přímo za námi na Turistickém informačním centru (Hlavní 9, budova knihovny).

Byli bychom rádi, kdyby jste k Vámi zvolenému názvu napsali také stručné vysvětlení, proč jste pro naši rozhlednu vybrali právě takové pojmenování. A nezapomeňte připojit i kontakt na Vaši osobu.

Po obdržení všech Vašich návrhů zasedne komise, jež z nich vybere ty nejzdařilejší. Ty budou následně zveřejněny na internetových stránkách města Velké Pavlovice, kde bude mít opět široká veřejnost možnost prostřednictvím ankety hlasovat, který z návrhů se jí nejvíce zalíbil. Po vyhodnocení ankety bude komisí vybrán konečný oficiální název rozhledny (s významným přihlédnutím k výsledku ankety).

Autor vítězného návrhu bude při slavnostním otevření rozhledny představen veřejnosti
a zároveň mu bude předán pěkný dárek.

 

Předem Vám děkujeme za Vaši aktivní účast na hledání jména pro rozhledu!
Těšíme se na zajímavé návrhy.

 

 

Rozhledna nad Velkými Pavlovicemi - Ing. Antonín Olšina

22-01-2009