Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Historicky první "Vína originální kvality Modré Hory"

V hotelu Kraví hora v Bořeticích proběhlo v úterý, dne 19. července 2011, historicky první hodnocení vín originální certifikace. Občanské sdružení VOC Modré Hory připravilo po ročních intenzivních přípravách kolekci vín, ze které degustátoři vybrali ta, která se budou moci pyšnit certifikátem „Víno originální kvality Modré Hory.“ Do širšího výběru bylo přihlášeno na tři desítky vzorků, k posouzení jich bylo doporučeno šestnáct.

Komise v čele s předsedou Ing. Janem Stávkem Ph.D. a členy Ing. Stanislavem Novákem, Ing. Tomášem Čačíkem, Vítem Sedláčkem, Marcelem Lanžhotským a Martinem Zborovským vybrala nakonec 9 vzorků vín. Poněvadž ještě musí proběhnout důkladná kontrola všech potřebných dokladů, nyní můžeme prozradit pouze to, že zastoupení v této oceněné skupině má každá modrohorská obec. Hodnocena byla vína ze tří odrůd révy vinné - Frankovky, Modrého Portugalu a Svatovavřineckého.

Předseda VOC Modré Hory Ing. Jan Stávek Ph.D. vyjádřil po ukončení hodnocení spokojenost s výsledky. Výběr byl náročný a z původního počtu přihlášených vín uspěla pouze jedna čtvrtina. Starostové modrohorských obcí ocenili spolupráci obcí a vinařů, která se systém VOC dostává novou kvalitu. Vinaři si připomněli i myšlenky iniciátora vzniku Modrých Hor pana profesora Ing. Viléma Krause CSc., který je pomáhal před pěti lety zakládat. Tajemník VOC Ing. Pavel Veverka oznámil, že právě dnes byl spuštěn nový webový portál - www.vocmodrehory.cz.

 

Přejeme všem milovníkům červených moravských vín
příjemné chvíle s víny originální certifikace.

 

Fotogalerii z hodnocení vín pro certitikaci "VOC Modré Hory"
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

 

19-07-2011-BK