Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Historické setkání stárků

Organizační tým rozesílá pozvánky, které míří ke 420 stárkám a stárkům všech generací z Velkých Pavlovic. Mezi nejstaršími a nejmladšími pozvanými účastníky je věkový rozdíl 70 let! Pořadateli setkání a partnery setkání jsou Město Velké Pavlovice, městská kulturní komise, Jihomoravská komunitní nadace, Forum Moravium o.s. a Vinium a.s.


První historické " Setkání stárků Velké Pavlovice 2010 " se uskuteční v sobotu 27. února v sokolovně.  Program začíná v 17 hodin představením nejstarších stárků a osobností, které mají velkou zásluhu na udržování folklórních tradic v našem městě. Dále vystoupí dětský soubor Sadováček z MŠ, hudbou bude provázet cimbálová muzika Vojara a dechová hudba Zlaťulka. Důležitým bodem programu bude křest knihy " Velké Pavlovice v krojích", která mapuje slavení hodů v celém posledním století. Výpravnou knihu plnou historických fotografií si budou moci návštěvníci na místě zakoupit.


Organizační tým pracuje pod vedením Petra Jilky a patří k němu Jaroslava Drbolová, Jiří Hanzálek, Ing. Libor Benda, Eva Janů, Hana Pláteníková a místostarosta Ing. Zdeněk Karber. Na přípravách této vyjímečné akce se samozřejmě podílí i současná chasa.

 

Fotogalerii z příprav SETKÁNÍ STÁRKŮ otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

05-02-2010 PV