Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hejtman ocenil hasiče pomáhající při jarních povodních

Na třicet občanů a příslušníků Sboru dobrovolných hasičů z Hodonínska a Břeclavska převzalo ve čtvrtek 30. září v budově Městského úřadu v Hodoníně z rukou hejtmana Michala Haška medaile Jihomoravského kraje za obětavost a nezištné úsilí při boji s povodní v květnu a červnu letošního roku.

Medaili za obětavé úsilí při záchranných pracích a likvidaci následků povodní na území Jihomoravského kraje v roce 2010 převzal v Hodoníně z rukou hejtmana JMK Michala Haška starosta SDH Velké Pavlovice a velitel směny Petr Hasil.

Velkopavlovická jednotka v době povodní zpevňovala hráz v Hodoníně. Do akce "povodně" se započítal i několikahodinový výjezd jednotky na odčerpávání vody ve Starovičkách.

Mezi oceněnými byli příslušníci Sboru dobrovolných hasičů z Hodonína, Archlebova, Bořetic, Brumovic, Dambořic, Hýsel, Kobylí, Krumvíře, Lovčic, Milotic, Moravského Žižkova, Velkých Bílovic, Velkých Pavlovic, Uhřic, Vlkoše, Žarošic a Žeravic a také starostka Hodonína Milana Grauová, starosta Veselí nad Moravou Jaroslav Hanák a členové povodňové komise a institucí v Hodoníně.

Hejtman Michal Hašek připomněl, že v tomto regionu zasahovalo během povodní od 17. května do 11. června celkem 18 sborů dobrovolných hasičů měst a obcí, v nichž se střídalo přes 400 členů těchto jednotek, kteří zachránili značné hodnoty jak na státním a obecním majetku, tak na osobním majetku spoluobčanů.

Hejtman vysoce ocenil obětavost příslušníků Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje, zvláště pak dobrovolných hasičů, kteří bez ohledu na osobní pohodlí a bezpečí v době mimořádných událostí nasazují všechny své síly na pomoc spoluobčanům. Slavnostní akt udělení medailí Jihomoravského kraje v Hodoníně byl druhý ze série čtyř podobných aktů, které se uskuteční na území kraje jako výraz poděkování za nezištné úsilí při boji s letošními povodněmi.

 

Fotogalerii z předávání ocenění otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv JMK a SDH Velké Pavlovice

04-10-2010 PV