Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hattrick v Bludišti: žáci byli machři

Je jim patnáct. Jsou skromní, milí a rozumní. Překvapili sami sebe, když uspěli v soutěži České televize s názvem Bludiště. A nezůstalo u jednoho vítězství. 

Deváťákům ze základní školy ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku Markétě Prokešové, Tadeáši Huličnému, Miloši Mádlovi a Jožkovi Konečnému se podařilo přivézt domů zlatý hattrick za tři vítězství v řadě.

Nejtěžší bylo podle nich překonat počáteční nervozitu a stud. „Myslím, že nás to v prvním kole hodně ovlivnilo. Je těžké stát před kamerami a soustředit se na otázky, natož na ně správně odpovídat,“ říká Huličný.

Spolu s týmem ho do studia vyslala Lenka Bukovská, která se se svými svěřenci této soutěže účastní pravidelně řadu let. „Nebýt jí a její pomoci při přípravě, určitě bychom neuspěli. Dost nás potrápily vědomostní otázky, na které jsme museli velice rychle odpovídat. Zvlášť záludné pak byly ty o světových pohořích,“ vzpomíná na lednové natáčení v Ostravě Prokešová.

Oba se shodují, že druhé kolo šlo o poznání snáz. „Bylo hodně napínavé, naši konkurenti z Gymnázia v Novém Jičíně byli silní. No a ve třetím kole už šlo vše jako po másle,“ popisuje Huličný.

Do soutěže by se se spolužáky určitě přihlásil znovu. „Byla to skvělá zkušenost. Hodně nám pomohlo, že jsme za sebou měli silnou oporu v hledišti. Do Ostravy nás totiž vyrazilo asi pětatřicet,“ vyzdvihuje mladík.

Podporu vnímali i při příjezdu do školy. „Všichni nás plácali po zádech a na chvíli jsme pro ně byli machři. Ale už je ta euforie opustila,“ usmívá se Huličný.

Zdroj: Břeclavský deník / 4.3.2019