Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasičský výlet do Ostravy

V sobotu (dne 20. května 2023) se krátce po šesté hodině ranní vydali naši hasiči na dlouhou cestu. Prvním cílem bylo Hornické muzeum v Landek parku v Ostravě. 

Čekal na nás velký okruh, který nabízel prohlídku expozice báňského záchranářství s následným fáráním do dolů. V obou případech nám byli přiděleni milí průvodci s bohatými zkušenostmi z praxe a zajímavými historkami. Po skončení prohlídky jsme si dali hodinový rozchod v areálu Landek parku a každý z nás se posilnil před pokračováním programu.

Následoval totiž přejezd do nedalekých Nošovic a prohlídka místního pivovaru Radegast. Prohlídka začala v návštěvnickém centru zhlédnutím filmu a poslechu o historii pivovaru. Poté jsme se vydali cestou piva celým pivovarem. Od samotného vaření až po lahvování a nakládání do kamionů. Na závěr exkurze nemohla chybět ochutnávka piva a nákup suvenýrů. Ještě jsme se stihli vyfotit u vstupu a vydali jsme se na dlouhou cestu domů.

Děkujeme pánům průvodcům za zprostředkování krásných prohlídek a panu řidiči, že nás v pořádku dovezl tam i zpět.

SDH * Výlet mladých hasičů do Ostravy

Text: Jan Procinger / Foto: Jan Procinger / 22.5.2023