Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasičský dorost zápolil ve slovenských Voderadech

Brzy po ránu, v sobotu 26. dubna 2014, se naši velkopavlovičtí mladí hasiči vydali na dlouhou cestu od zahraničí, na Slovensko. A důvod? Ten byl jasný, byli totiž pozváni naším družebním sborem Voderady ze Slovenska na soutěž mladých hasičů a taková nabídka ukázat se v zahraničí se přece neodmítá!

Celou cestu nám pršelo, ale jakmile jsme dorazili do Voderad, tak pršet přestalo a dokonce občas vysvitlo i slunce. Po příjezdu na soutěž jsme se převlékli do dresů, postavili stan, vyzbrojili se vlajkami, aby každý poznal odkud jsme a šlo se závodit.

Jako první jsme absolvovali štafetu 400 metrů s překážkami, první pokus nebyl vůbec špatný, ale pořád bylo co zlepšovat. Poté jsme šli na požární útok s vodou, který jsme dokončili s časem 26 vteřin. Ihned poté jsme absolvovali druhé kolo štafety, kde jsme svůj minulý čas vylepšili o necelých 6 vteřin a s časem 106 vteřin jsme po štafetě byli na pátém místě. Druhý pokus požárního útoku už nebyl tak povedený, po poruše „mašiny“ jsme pokus nedokončili a zapsal se nám tak čas z prvního pokusu a to 26 vteřin.

Celkově tedy naši mladí hasiči skončili na 4. místě, což je určitě obrovský úspěch a můžeme se tedy těšit, až se náš dorost předvede a ukáže i doma.

Soutěž mladých hasičů se ve Velkých Pavlovicích bude konat 11. května 2014 v neděli od 10.00 hodin u rybníka. Přijďte podívat na naše mladé talenty, které se poprvé předvedou před domácím publikem.

Michal Procinger


 

Fotogalerii mladých velkopavlovických hasičů na soutěži ve slovenských Voderadech
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Michal Procinger

 

 

28-04-2014-BK