Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči zasahovali v Boleradicích

Velkopavlovičtí hasiči vyjížděli v pondělí po půlnoci k požáru do Boleradic. Nahlášen byl požár rodinného domu, nakonec se jednalo o požár zahradní chatky. Odlesk plamenů v sadu na kopci nad obcí zpozoroval náhodný svědek a požár ohlásil hasičům o půlnoci. Na místo vyjely čtyři jednotky – profesionální ze stanice v Hustopečích a dobrovolné z Boleradic, Horních Bojanovic a Velkých Pavlovic. Při jejich příjezdu byla dřevěná zahradní chatka o půdorysu zhruba 3 krát 2 metry celá v plamenech ve čtvrté, závěrečné fázi hoření.

Hasiči proti plamenům nasadili jeden vodní proud, požár dostali pod kontrolu 38 minut po půlnoci. Po rozebrání zbytků chatky a dohašení lokálních ohnisek oheň zlikvidovali ve 2.14 hodin. V troskách objektu během zásahu našli ohořelé torzo lidského těla. Po totožnosti mrtvého člověka pátrají policisté.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. Oheň zřejmě zavinila nedbalost uživatele chatky při obsluze kamen na tuhá paliva, nebo špatný stav kouřovodu. Věcnou škodu na zničené chatce její majitel vyčíslil na čtyři tisíce korun.  


 

07-02-2012 PV