Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči zasahovali u hořícího vozidla

V pondělí navečer (1. 2. 2010) se opět rozhoukala na budově základní školy siréna. Hasiči si neodpočinuli ani 24 hodin od předchozího zásahu v Šakvicích a Kobylí a musí opět vyjet. Ve vysílačce se dovídají, že je nahlášen požár vozidla. Myslí si, že budou do hodiny doma - na hasičce. Druhá informace od operačního důstojníka už tak "optimistická" není. Osobní automobil hoří na zkratce z Vrbice do Čejkovic.

Při jízdě k požáru se řešila především sjízdnost cest kolem obce Vrbice. U sklepů za obcí Vrbice měla cisterna JSDH Kobylí jedoucí před naší cisternou menší problémy s vyjetím kopce. Nakonec dorazili všichni hasiči (z Hustopečí, Velkých Pavlovic a Kobylí) až k hořícímu autu.

Z druhé strany dojížděli na pomoc dobrovolní hasiči z Čejkovic. Ty už ale tolik štěstí neměli a se svým Trambusem zůstali uvězněni pár stovek metrů před požárem. Sjeli částečně z komunikace. K požáru se nedostala ani Avie vrbických hasičů.

Po likvidaci ohně se začal řešit odjezd. Všichni hasiči byli s několikatunovými kolosy v dolině a okolí včetně komunikace připomínalo spíše horské středisko. Důležité bylo si nejprve rozdělit vodu tak, aby v každé cisterně bylo alespoň něco málo a to z důvodu zatížení zadní nápravy. Poté se řidiči dohodli na způsobu otáčení jednotlivých aut a se všemi zapnutými náhony a uzávěrkami se nakonec do kopce doslova vyškrábali.

Škoda Felicia shořela téměř kompletně. Požár byl zlikvidován za pomocí tuhého smáčedla a vody. Auto bylo po celkové likvidaci požáru odstraněno z polní cesty na okraj lesa.

Petr Hasil, starosta SDH Velké Pavlovice

 

Hořící vůz se zachránit bohužel nepodařilo...

 

¨

 

03-02-2010-BK