Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči zasahovali při požáru haly v ZD Přítluky

V úterý 12. března v 10.16 hod. byl vyhlášen poplach na požár dřevěných beden v areálu ZD Přítluky. Už při jízdě k požáru bylo zřejmé, že se nejedná pouze o požár dřevěných beden. Napovídal tomu hustý černý kouř, který produkují při spalování plasty. Při příjezdu naší jednotky do areálu ZD  bylo zjištěno, že se jedná o požár uvnitř haly, která nebyla krytá z bočních stran (pokud byla, tak v době našeho příjezdu už nebyla). Na místě se již nacházeli zasahující hasiči a část konstrukce haly byla zborcená.

Na pokyn velitele zásahu byl natažen proud "C" z rozdělovače napojeného na cisternu HZS Hustopeče a dále jeden člen JSDH Velké Pavlovice doplnil hasiče HZS Hustopeče na druhém proudu "C". Velitelem zásahu bylo zakázáno pod přístřešek haly vstupovat z důvodu dalšího možného zborcení.

Poté byl požár hašen za pomocí lafetové proudnice (děla). Po určité době bylo toto hašení neúčiné, protože hořelo pod plechy, po kterých voda stékala a tak byla naší cisternou doplňována další technika (cisterny napojené na plošinu HZS Břeclav).

Po celkové likvidaci požáru jsme se vrátili na základnu.

Co vlastně hořelo? Na tuto odpověď si musíme počkat. Možná to byly plastové bedny, možná i nějaké pneumatiky - ale to jsou pouze spekulace, samotné dřevo to v žádném případě nebylo.

Od čeho požár vznikl? Na hale byla prováděna rekonstrukce. Je pravděpodobné, že za požár mohou dělníci pracující na této rekonstrukci, nebo spíše pracující na likvidaci starých částí haly. Možná broušení "rozbuškou" - ale to jsou opět jen spekulace. Oficiální vyjádření zatím není.

 

Video z požáru 

 

 

Fotogalerii ze zásahu v Přítlukách otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Deník/ Petr Vlasák

12-03-2013 PV