Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči zápolili s časem v Lanžhotě

V pátek dne 5. července 2024 vyrazili velkopavlovičtí hasiči na soutěž do Lanžhota, která se koná tradičně v tento sváteční den. Tentokrát na páté kolo Břeclavské hasičské ligy vyjelo družstvo mužů, žen a dva týmy dorostenců.

Mužům se v Lanžhotě bohužel dlouhodobě nedaří a letošek nebyl výjimkou. Po klopýtnutí doběhli v čase 26,00s a umístili se na 13. místě.

Ženy v kompletním složení doběhly v čase 25,68s. Ve velké konkurenci, ve které byly i týmy ze Slovenska, se ženy umístily uprostřed startovní listiny na 6. místě.

Velkou změnu zaznamenala dorostenecká kategorie. Jelikož se junioři neúčastní nočních soutěží, byly jim vypsány dvě soutěže v rámci jedné. Ve výsledku to znamenalo, že na rozdíl od mužů a žen běželi dorostenci v Lanžhotě dvě kola, kde každé kolo bylo bodově hodnoceno jako samostatná soutěž. Do celkových výsledku se ale v Lanžhotě započítaly časy z obou kol. Naše „áčko“ rozběhlo soutěž skvěle s časem 18,34s. Ve druhém kole se jim podařilo čas ještě o kousek vylepšit na úroveň 18,21s a umístili se tak na celkovém čtvrtém místě. Dorostenecké „béčko“ s nováčkem v sestavě svůj úvodní pokus dokončilo v čase 20,45s. Bohužel do druhého pokusu se jim nepodařilo odstartovat, protože nestihli čas na přípravu. Do výsledků se jim tak počítal čas z kola prvního, který jim stačil na 6. místo.

Další soutěží, která čeká naše hasiče je domácí noční. Tímto si vás dovolujeme pozvat na 22. ročník Noční soutěže v požárním útoku „O pohár starosty Města Velké Pavlovice“. Start závodů je ve 21.00 hodin na tréninkovém hřišti Slavoje Velké Pavlovice. Při fandění nejlepším týmům z Břeclavské hasičské ligy si můžete pochutnat na občerstvení. Soutěž bude ozvučená a vstupné je zdarma.

SDH * Soutěž v požárním útoku v Lanžhotě

Text: Jan Procinger / Foto: Jan Procinger / 8.7.2024