Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči vyjížděli k požáru rodinného domu

14. listopadu, 19:46 – v tento čas byl oznámen požár rodinného domu v ulici Kopečky na tísňovou linku a zároveň také hasičům na hasičské zbrojnici, kteří zde shodou okolností byli. Zastavil se za nimi hoch, který je o požáru informoval. 

První vozidlo vyjelo s třemi hasiči minutu po vyhlášení poplachu operačním střediskem, druhé (plně obsazené vozidlo) opustilo garáž po čtyřech minutách od vyhlášení poplachu.

K hašení použili hasiči jeden vysokotlaký proud vody a jeden z hadice „C“. Prvotní zásah spočíval v uhašení a ochlazení štítu rodinného domu, aby se požár nerozšířil do obytných místností.

Na místo se sjelo několik hasičských jednotek z okolí, včetně výškové techniky (automobilového žebříku) z Břeclavi. Přeci jenom, je v těchto případech lepší více jak méně. Nejdůležitější je však započat hašení co nejdříve a to si myslím, že se u tohoto případu podařilo celkem rychle..., i když se bohužel požár beze škody neobešel.

SDH * Požár rodinného domu v ulici Kopečky

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Archiv Sboru dobrovolných hasičů Velké Pavlovice / 15.11.2021