Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči viděli šlehat plameny několik metrů vysoko

Ve čtvrtek 22. října měli velkopavlovičtí hasiči cvičení.  Většinou je očekávána na cvičeních spíše teoretická část a hasí se jenom „jako“. Ostatně kdo by asi chtěl zalít vodou patro školy.


V Hustopečích v areálu firmy Flaga Český Plyn, spol. s r.o., byl simulován skutečný požár a hasiči si mohli vyzkoušet přiblížit se k několika set stupňovému žáru ve speciálních ochranných oblecích. Samozřejmě byli ještě chráněni vodní clonou.


Cvičení pro hasiče vedl rakouský specialista na bezpečnost v oboru plynárenství, který dovedl zaujmout nejen atraktivními plameny, ale i praktickými ukázkami. Například bylo znázorněno ve skleněné nádobě, jak se chová propanbutan v tlakové láhvi při odběru nebo jak se takový plyn chová, když uniká zkapalněný.  Dokonce nám ukázal, že je možné tento zkapalněný plyn umístit do nádoby bez víka (nádoba okamžitě omrzla, protože plyn má -42°C) a zapálit jej. Bez tlaku hoří  jako olympijská pochodeň.

 

Fotogalerii z hasičského cvičení otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Kopie - hasici - cviceni (09).jpg
Foto © 2009 Petr Hasil

27-10-2009