Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči testovali termokameru

Vybavení hasičů (všeobecně) šlo za posledních dvacet let velmi dopředu. Nejlépe to lze vidět na vozovém parku. Ani jedno ze tří hasičských vozidel, které stálo v garážích velkopavlovické hasičské zbrojnice ještě v roce 2005, tam už nestojí. 

Kromě běžného vybavení, které se samozřejmě také modernizuje, pracují hasiči i se zařízeními, které se vyvíjí úměrně s moderními technologiemi.

Jedno takové zařízení testovali velkopavlovičtí hasiči na hasičské zbrojnici. Termokamera FLIR K2 jim byla zapůjčena firmou 4Fire s.r.o. . Jedná se o kameru, uzpůsobenou pro práci hasičů, v nejnižší cenové relaci. Je voděodolná a nárazu vzdorná. Ovládá se dobře i v robustních rukavicích. Termokamera je určena především pro vyhledávání skrytých ohnisek požáru, ale také je možné ji použít třeba pro vyhledávání osob. Cena kamery není nikterak vysoká, pohybuje se v současné době do 50.000,- Kč včetně DPH.  Jen pro představu, kamery s lepším rozlišení, s možností ukládání snímků a citlivějšími senzory je možné koupit i za 250.000,- Kč.

SDH * Hasiči testovali termokameru

Foto 1 - sedák židle po zvednutí osoby - režim zvýraznění teplejších míst oproti okolí
Foto 2 - el. trouba – režim zvýraznění teplejších míst oproti okolí
Foto 3 - el. trouba – zásahový režim pro hasiče

Text a foto: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 2.11.2020