Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči soutěžili v požárním útoku, tentokrát v noci

V sobotu, dne 13. července 2013, se sjelo na tréninkové hřiště TJ Slavoj do Velkých Pavlovic 21 hasičských družstev, která soupeřila o putovní pohár starosty města v požárním útoku. Ještě před samotnou soutěží ukázali mladí hasiči z Velkých Pavlovic, že i oni umí požární útok. Na provizorní dráze měli za úkol sestříknout plastové láhve z fotbalové branky. Podařilo se jim to bez jakéhokoliv zaváhání jak v prvním tak i v druhém pokuse.

Po dětech proběhla „sranda“ soutěž v narážení dvojic. Dospělí „košaři“ a „půlkaři“ si mohli vyzkoušet, jaký čas potřebují k tomu, aby jim šla voda z čerpadla při narážení (jeden z úseků požárního útoku). Nejlepšího času dosáhla dvojce z Pasohlávek, kterým časomíra naměřila narážení kousek přes sedm vteřin.

Ve 21.30 hod. začala samotná soutěž, která byla zahájena nástupem. Z 21 nastoupených družstev bylo pět družstev žen.

První čas zapsalo do výsledkové listiny družstvo domácích hasičů, terče domácí srazili v čase 21,63 s. Po ukončeném prvním kole soutěže vedlo družstvo mužů z Nesvačilky, kdy dosáhlo času 19,35 s (první terč 17,8 s) z žen bylo nejlepší družstvo Hrušek s dosaženým časem 31.75 s.

V druhém kole se pořadí soutěže trošku změnilo. SDH Pasohlávky se zlepšilo z 19,95 s na 18,79 s, družstvo z Jezeřan-Maršovic po nesplněném prvním pokusu dosáhlo času 18,99 s a pohár za třetí místo si odvezlo družstvo z Milovic (čas 19,15 s).

Domácí družstvo skončilo v polovině výsledkové listiny s časem z prvního kola. V druhém kole si čas pohoršilo (22,89,s).

Ženy běžely netradičně na 3B, (ve Velkých Pavlovicích však už tradičně). Nejlépe se s tímto nezvykem popasovala děvčata z Poštorné.  Terče srazila v druhém pokusu v čase 26,31 s. Druhá skončila děvčata z Hrušek (31,75 s) a třetí z Kobylí (32,01 s).

Z pohledu místních hasičů dopadla soutěž velmi dobře. Atmosféra na hřišti byla vynikající a nezklamali nás ani diváci. Nemusely se řešit žádné problémy (až na jedno zranění), technika nekolabovala a hlavně nepršelo.

Výsledková listina - Noční soutěž v požárním útoku V. Pavlovice (13.7.2013) - ke stažení ZDE

 

Za SDH Velké Pavlovice Petr Hasil


 

Fotogalerii z noční soutěže v požárním útoku otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 J. Procinger (zdroj: www.rajce.net)

 

 

15-07-2013-BK