Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči po tříleté pauze zápolili v požárním útoku

Po třech letech zorganizovali velkopavlovičtí hasiči noční soutěž v požárním útoku. Na tréninkové hřiště v areálu TJ Slavoj Velké Pavlovice se sjelo 19 družstev z Břeclavska, Hodonínska, Brněnska či Vyškovska. Ve Velkých Pavlovicích běhají tradičně muži i ženy stejně dlouho trať. Pro děvčata je to náročnější, ale odměnou pro ně je divácká kulisa. Ta s přibývajícím časem pochopitelně mírně slábne a děvčata by se dostala na řadu až ke konci soutěže, po zkrácení tratě.

Nočního klání se zúčastnila i dvě družstva mužů z našeho města. Jedno družstvo poskládané z mladších hasičů, kteří soutěží pravidelně a potom ještě tzv. DREAM TEAM složený z hasičů, kteří běhávali požární útok před pár léty. A protože už to bývá tak, že některé věci se nezapomínají, tak se tentokrát byli z této dvojice rychlejší ti starší.

Za zmínku stojí i vedlejší soutěž v narážení vody, kdy se měřil čas od startu po vytečení vody z čerpadla. Soutěžící měli přichystanou savici na čerpadle a pouze nasazovali koš a spojovali savice.

Nejrychleji narazila vodu dvojice z Račic (7,75s), druhá byla dvojice ze Svatobořic  (8,09s) a třetí Jan Rozinka a Jirka Skýpala z Velkých Pavlovic.

Výsledky muži:
1. Svatobořice 17.73s
2. Račice 18,62s
3. Šaratice 18,82s

Kompletní výsledky otevřete * po kliknutí ZDE

Výsledky ženy:
1. Tvrdonice 24,39s
2. Kobylí 26,81s
3. Hrušovany u Brna 52,62s

Fotogalerii otevřete * po kliknutí ZDE

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Archiv SDH Velké Pavlovice / 11.7.2022