Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči likvidovali škody po silné bouřce

Ve čtvtek dne 21. června 2007 se přes okolí Velkých Pavlovic přehnala větrná smršť s bouří. Velkopavlovičtí hasiči vyjížděli poprvé k zásahu v 17.10 hod. k p. Pavelkové na ul. Nádražní 70, kde bylo nahlášeno, že po bouřce „stojí“ voda na dvorku a hrozí vniknutním do obytných prosor. V době příjezdu hasičů již byla voda opadlá a p. Pavelkové bylo doporučeno vyčištění kanálových vpustí.

V 18.30 hod. byli hasiči zavoláni na odstranění nánosu z kanálové vpusti na ul. Bezručova u vinárny „U Kaderků“. Komunikace na ul. Bezručova byla tak zaplavena, že docházelo k přetékání vody k domům na ul. Pod školou a opět hrozilo zaplavení obytných prostor.

Po odjezdu z ul. Bezručova byla jednotka z Velkých Pavlovic odeslána k odstranění stromu, spadlého na komunikaci mezi Velkými Pavlovicemi a Velkými Bílovicemi. Za pomocí motorové pily byl strom rozřezán a z komunikace odklizen.

Po této události byl vyhlášen sirénou poplach a jednotka vyjížděla do Velkých Bílovic čerpat vodu ze dvou zatopených sklepů.

Po odjezdu z Velkých Bílovic ve 21.30 hod. oznámil starosta Města Velké Pavlovice zatopení novostavby vinárny na ul. Tovární. Za pomocí dvou čerpadel byla voda vyčerpána i zde.

21. 6. 2007 Velkopavlovičtí hasiči vyčerpali na všech místech bezmála 300m³ vody.