Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči likvidovali požár, den poté vosí hnízdo

V úterý brzy ráno (5:22) vyjížděli velkopavlovičtí hasiči k požáru bytu na ul. Růžová ve Velkých Pavlovicích. Z hasičské zbrojnice vyjelo prvně vozidlo MAN CAS 20 se čtyřmi hasiči a minutu poté i Tatra 815-7 CAS 30 se třemi hasiči. S ohledem na krátkou vzdálenost byli na místě požáru téměř ihned. Hašení bylo zahájeno z rozbitého(žárem zničeného) okna od lodžie a také po násilném otevření dveří z chodby bytového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice a na odvětrání prostor byl použit přetlakový ventilátor.  

Po uhašení bylo bohužel nalezeno tělo uživatelky bytu bez známek života.  

Ve středu odpoledne byli naši hasiči povoláni k likvidaci vosího hnízda ve střeše domu. Hnízdo se nacházelo přibližně 4 metry od chodníku u hlavní silnice. Byla rozebrána střešní krytina, aby se bylo možné k hnízdu dostat. Bohužel musel být pomocí motorové pily narušen i záklop. Po odstranění desky ze záklopu bylo vytaženo hnízdo o objemu asi 10-15 litrů. Vosy byly uloženy do pytle a posléze zlikvidovány. Prostor, kde se hmyz zdržoval byl vystříkán postřikem proti obtížnému hmyzu. Hasiči se vrátili na hasičskou zbrojnici za 1 hodinu a 12 minut. 

225965

Text a foto: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 17.9.2020