Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči jeli do V. Bílovic, práci měli i v našem městě

V neděli vyjížděli velkopavlovičtí hasiči na čerpání vody do Velkých Bílovic. Do sklepů domů nastoupala voda z kanalizace a natekla i z ulic. V době příjezdu velkopavlovických hasičů do Velkých Bílovic již déšť ustával a tedy se i pomalu uvolňovala kanalizace a voda mohla kanály z podsklepených domů volně odtékat. Čerpadlo tedy naši hasiči vůbec nepoužili.

V našem městě je podobný problém. Kanalizace je při prudkých bouřkách plná vody z částí města položených výše. Další voda teče po silnicích. Voda v níže položených částech města neodtéká kanálem, protože nemá kam. Další problém jsou květy a listí z líp. Kanál se tak může ucpat i při menším dešti. Zde pomůže jedině pravidelně odmetání celé ulice, nebo alespoň před plánovanou bouří. Ale předpokládáte správně, že i kdyby se v pátek zametlo v neděli může být kanál opět ucpaný. Hasiči ve městě právě čistili vpusti, aby voda mohla volně odtéci.

Navečer vyjížděli hasiči do Kobylí, kde už měli kobylští hasiči za sebou šest „hodovních“ výjezdů, protože to vypadalo, že se rozhodla vrbecká zemina přemístit do Kobylí.  Naši hasiči měli společně s HZS Hustopeče sundat větev z vedení vysokého napětí, ta se ovšem do příjezdu uvolnila sama.

A aby toho nebylo málo, v pondělí byli hasiči i na naší radnici. Na chodbě došlo k poruše na svítidle kouřilo se z něj. Z preventivních důvodů byli přivoláni hasiči, protože stropy úřadu jsou dřevěné. Prostory byly prohlédnuty termokamerou, která vyvrátila požár a po kontrole elektrikářem, najel městský úřad na svůj standardní provoz. Na fotografii můžete vidět plastový váleček, který zahořel.

Na druhé fotografii je už opadlá voda ve Velkých Bílovicích. Koryto bylo zcela plné.

SDH * Z červnových zásahů velkopavlovických hasičů

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Petr Hasil / 18.6.2019