Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči čerpali vodu ze sklepů

Tři jednotky dobrovolných hasičů z Velkých Pavlovic, Rakvic a Kobylí vyjížděly v sobotu navečer do velkopavlovické ulice Pod Břehy. Ve sklepě rodinného domku se totiž nacházelo asi čtyřicet kubíků vody.

Ještě při průzkumu hasičů nebylo jasné, kde se voda ve sklepě vzala. Vodovodní rozvod tam majitel natažený neměl a v posledních dnech ani silně nepršelo,“ vylíčil událost starosta velkopavlovických hasičů Petr Hasil s tím, že jednou z možností, jak se voda ve sklepě objevila, byla porucha na vodovodním řádu, který vedl pod silnicí v ulici V Údolí. To také vzápětí pracovníci Vodovodů a kanalizací Břeclav potvrdili.

„Pracovníkům společnosti nezbylo nic jiného, než přítok vody zastavit a s pracemi pokračovat druhý den ráno. Také obci doporučili uzavření silnice pro vozidla v ulici V Údolí, a to z důvodu možného propadání,“ dodal Hasil. 

Hasiči odčerpali vodu i ze sklepa sousedního domku, kde se také objevila. „Při každém odčerpávání vody z kvelbených sklepů je důležité počítat s možností narušení statiky. Do sklepů se nesmí vstupovat. Naštěstí měli toto pravidlo hasiči na paměti, a tak zborcený kvelb jednoho ze sklepů zasypal pouze elektrické kalové čerpadlo. To se podařilo vyprostit v neděli po zajištění místa proti dalšímu možnému sesunu půdy,“ potvrdil nebezpečí při akci starosta.

Pitnou vodu měli lidé v zasažené ulici k dispozici v neděli dopoledne.

 Zdroj: Břeclavská deník

09-11-2009