Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasiči bojovali v Moutnicích s časem a horkem

V sobotu 29. června 2024 vyrazili sportovní týmy velkopavlovických hasičů do Moutnic na čtvrté kolo Břeclavské hasičské ligy. Tentokrát na závody vyjely týmy v kompletním složení, a to konkrétně družstvo mužů, žen a dva týmy dorostu. 

Pro soutěžící byl připravený požární útok s malou obměnou na terčích, kde místo tradičních sklopných na ně čekaly terče nástřikové.

Naši muži startovali téměř na konci startovní listiny, ale jejich výkon je ve výsledku poslal na stranu opačnou. Díky času 25,11s se umístili na pátém místě. 

Ženy se závodů v Moutnicích účastnily už podruhé, ale teprve poprvé si mohly zapsat platný čas. Loňskou premiéru jim totiž znemožnila porucha na čerpadle, a tak do závodu vůbec nezasáhly. Letos již s novým čerpadlem se postavily na start a zapsaly si čas 39,31s. Tento útok jim vysloužil šesté místo. 

Dorostenecký „A“ tým obhajoval v Moutnicích loňské první místo, bohužel ne vždy se vše povede a po souhře chybiček nastříkali v čase 34,17s a skončili na sedmém místě. Po jedné závodní pauze se vrátil náš dorostenecký „B“ tým. Ten dokázal skvěle zastoupit „áčko“. Po výborném výkonu se časomíra zastavila na hodnotě 21,84s. To znamenalo druhé místo na soutěži a také to, že letos na každé soutěži BHL nechyběl náš dorostenecký tým na stupních vítězů.

Sezóna bude pokračovat již tento pátek, kdy naši hasiči vyrazí tradičně ve svátek do Lanžhota.

SDH * Soutěž v požárním útoku v Moutnicích

Text: Jan Procinger / Foto: Radovan Padrta / 1.7.2024