Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hasič JIŘÍ SKÝPALA pomáhá v zatopených Heřmanicích

Malá obec Heřmanice na Frýdlantsku vyhrála před čtyřmi lety titul nejúspěšnější vesnice roku Libereckého kraje a bronzovou příčku v Česku. Až do uplynulé soboty, kdy ji nenápadný potůček Oleška změnil k nepoznání, se chlubila několika raritami od sklářského ateliéru světového věhlasu, přes výcvikové středisko služební kynologie celní správy, až po čedičový lom.

Záplavová voda, která se zde o minulém víkendu neohleduplně prohnala, si vzala naprosto a bez kompromisů vše, co se jí postavilo do cesty. Místním lidem zůstaly jen prázdné ruce a oči pro pláč. Po opadnutí všudypřítomného tekutého řídkého bahna se pustili do odklízení, se kterým jim solidárně pomáhají hasiči, ať už profesionální nebo dobrovolní, ze všech koutů celé republiky.

 

Smutek, pláč, beznaděj a zoufalství. I to dokáže voda...

 

Jedním z nich je také velkopavlovický dobrovolný hasič Jiří Skýpala, který byl vyslán právě do obce Heřmanice na Liberecku. Na místo dorazil v úterý dne 10. srpna 2010, do práce se aktivně zapojil den na to. Po zasedání krizového štábu byly rozděleny úkoly a také potřebná technika.

Hlavní pracovní náplní hasičů v postižených místech je odklízení popadaných stromů, tj. zpřístupňování cest a jiných pozemků. Možné ale je, že bude nutné pomáhat i při zdaleka jiných činnostech, jak si operativně vyžádá aktuální situace, která se zde mění každou hodinou.

 

Tak to byly malebné Heřmanice...

 

Do zatopených oblastí v Čechách vyjel pomáhat nejen zástupce z Velkých Pavlovic, ale také z Bořetic, Kobylí, Hustopečí a Rakvic. Z každé jednotky vždy po jednom členu.

Pětice záchranářů z Břeclavska odcestovala vozem Ford velkopavlovické jednotky SDH, který byl navíc dovybaven především pilami - řetězovou a rozbrušovací. Hasiči neopomněli vzít s sebou také elektrocentrálu, která může v zaplavených místech sloužit nejen pro ohřev vody.

 

Všem lidem postiženým bleskovou srpnovou povodní přejeme, aby se vše dalo co
nejdříve dohromady a aby byly sečtené škody co možná nejnižší.
Držíme palce a Jirkovi posíláme srdečný pozdrav!

 

11-08-2010-BK