Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Happening "Věda a výzkum ve Velkých Pavlovicích"

O všem, co skrývá název Happening „Věda a výzkum ve Velkých Pavlovicích“, se můžete přesvědčit na vlastní oči v pátek 27. září a v sobotu 28. září, vždy během dopoledne (9.00 – 13.00 hod.), ve sportovním areálu TJ Slavoj. V prezentacích jednotlivých pracovišť výzkumných ústavů a vysokých škol si můžete sami vyzkoušet prolínání vědy a výzkumu v běžné praxi.

  • V kouzelném světě trav Vás přivítá OSEVA PRO s.r.o..
  • Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod bude prezentovat odrůdy, metody pěstování a ochrany brambor, zkumavkové rostliny a ukázky divokých odrůd brambor.
  • Velkou zajímavostí prezentace Agritec Plant Research s.r.o. Šumperk bude pro mnohé návštěvníky určitě úl s čmeláky.
  • Ukázky zelených rostlin, konopí, lnu, kmínu, semínka na rozdání a ochutnávku tyčinek s kmínem si pro návštěvníky připravil Zemědělský výzkum s.r.o. Troubsko.
  • Ječmen, slady, různé druhy chmele, řezačku na zrno s možností vyzkoušení, pH metr s barevným roztokem, třepačku s barevnými slady můžete vidět ve stánku Výzkumného ústavu pivovarnického a sladařského, a.s.
  • Vzorky všech druhů obilovin přiveze Agrotest Fyto s.r.o..
  • Vysoká škola báňská Ostrava si připravila zábavné aktivity v podobě skákacích bot, bruslí, stepbiku, výstavu popkornovače s ochutnávkou popkornu, ukázku činnosti fluidního kotle, model skládky odpadu a model stearlingových motorů.

 

Komentované prohlídky jednotlivých expozic, které slibují nejen poučení,
ale i ochutnávky a jiné zajímavosti,
můžete spojit s prohlídkou zemědělské výstavy „DARY JIŽNÍ MORAVY“.

 

Za organizační tým výstavy "Dary jižní Moravy" Dagmar Švástová


 

Více o zemědělské výstavě "DARY JIŽNÍ MORAVY" * po kliknutí ZDE

 

 

24-09-2013-BK