Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Halové turnaje fotbalových přípravek v Pavlovicích podruhé

Sportovní hala při Základní škole Velké Pavlovice znovu ožila, v letošním roce již po druhé, fotbalovým turnajem. Dva uskutečněné turnaje byly znovu zaměřeny na přípravkové kategorie a tak první únorový víkend si 160 sportovních nadějí z různých oddílů přišlo jednoduše zahrát fotbal. 

Pořádající TJ Sokol Kobylí přichystal tentokrát harmonogram tak, že v sobotu dne 4. února 2023 nastoupila družstva mladších přípravek U9 a v neděli dne 5. února 2023 si to rozdaly starší U11. Oba turnaje proběhly ve skvělé, místy i bouřlivé atmosféře a bylo vidět, že nikdo soupeři nedaruje nic zadarmo.

Sobotní turnaj U9 se hrál v systému pouze na jednu skupinu, kde se všechna družstva střetla navzájem. Tohoto turnaje se zúčastnilo také domácí družstvo z Velkých Pavlovic, které se v konečném výsledku umístilo na výborném třetím místě za fotbalisty z FKM Podluží. Bronzové medaile tak zůstaly ve Velkých Pavlovicích a malým fotbalistům ze Slavoje patří gratulace.

Nedělní starší přípravky sehrály systém dvou základních skupin s postupem do semifinále a doplňujícími souboji o pořadí.

Oba turnaje ovládli fotbalisté s oddílu TJ Spartak Hluk. V mladší kategorii celkem bezkonkurenčně a ve starší po těžkém finálovém souboji se slovenským Sobotištěm, které postoupilo do finále po penaltovém rozstřelu s bronzovým Újezdem u Brna.

Další fotbalový turnaj ve sportovní hale Velké Pavlovice můžete vidět již za několik dní, proběhne 25. února 2023, tentokrát pro kategorii mladších žáků.

Výsledky turnajů: 

Starší přípravka U11

1. TJ Spartak Hluk
2. TJ Družstevník Sobotiště
3. SK Újezd u Brna

4. TJ Sokol Šitbořice
5. Bořetice/Kobylí
6. FKM Podluží
7. TJ Spartak Slavíkovice
8. Aligators Brumovice

Mladší přípravka U9

1. TJ Spartak Hluk
2. FKM Podluží
3. TJ Slavoj Velké Pavlovice

4. SK Újezd u Brna
5. TJ Sokol Šitbořice
6. Bořetice/Kobylí
7. TJ Sokol Dambořice

Sport * Fotbalové turnaje II - starší přípravka U11 & mladší přípravka U9

Text: Jiří Huslík, TJ Sokol Kobylí / Foto: Archiv soutěže / 6.2.2023