Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

HABÁNSKÝ SKLEP Vinařství Lacina získal cenný BRONZ

Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vám touto cestou velmi poděkoval za přízeň a podporu Historickému sklepu Vinařství Lacina v soutěži "O nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje 2011".

O půlnoci, dne 31. března 2012, bylo ukončeno měsíc trvající hlasování a náš sklep získal 574 hlasů. Podařilo se nám získat 3. místo (prozatím neoficiálně!) a to v hlavní kategorii „Velké stavby“.

Našimi konkurenty byly zámky, hrady a nebo kostely a tak měl náš malý sklípek celkem dost náročnou pozici. Podařilo se mu i navzdory tomuto handicapu prorazit na špici a získat cenný bronz, což je v našich očích více než velmi slušné umístění.

Věřím, že kdyby starobylý habánský sklep, který je takřka kronikou našeho města, mohl promluvit, řekl by jedno jediné vše říkající slůvko: „Děkuji“. A my, hrdí majitelé této skvostné stavby - rodina Lacinova, se k tomuto poděkování Vám všem hlasujícím přidáváme.

Dovolte pak ještě jednu, až tajuplnou a symbolickou, poznámku na závěr tohoto poděkování. V sobotu dne 31. března 2012 – v den ukončení hlasování, se ve Velkých Pavlovicích konal tradiční vinný košt. K výstavě bylo přihlášeno 574 vzorků. Přesně tolik hlasů, tedy 574, získal i náš vinný sklípek. Jedno město, jeden den, stejný počet SMS, stejný počet vín…

Ing. Pavel Lacina, ml.,za Vinařství Lacina

 

 

 

02-04-2012-BK