Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Gymnázium se prezentovalo na veletrhu vzdělávání

Počátek října již tradičně patří hodonínskému „Veletrhu vzdělávací nabídky středních škol“. Letošní 19. ročník proběhl ve dnech 7. a 8. října a nechybělo na něm ani naše gymnázium. Pod vedením výchovného poradce PaedDr. Stanislava Kameníka školu první den veletrhu zastupovali studenti Viola Krausová a Lubomír Krůza, následující den pak Kristýna Líčková a Tereza Komínková. Není žádným tajemstvím, že střední školy dnes bojují o každého žáka vzhledem k slabším populačním ročníkům. Řada škol se spojuje a musí řešit nedostatek finančních prostředků. 

Mezi žáky, kteří na veletrh zavítali, převažoval zájem o čtyřletý studijní obor. Současní „deváťáci i osmáci“ směřovali svoje dotazy na výuku jazyků, přijímací zkoušky, možnosti rozvoje svých sportovních aktivit, kulturní vyžití a případné problémy s dojížděním. Rodiče dětí se zajímali o podmínky přijetí ke studiu, učební plány a mimoškolní aktivity na naší škole. Potěšující pro nás byl i fakt, že zájem měli sourozenci nebo kamarádi našich bývalých absolventů, kteří prostředí školy dobře znají. Ve stejném duchu spolupracují i někteří výchovní poradci hodonínských ZŠ.  

Přínosem pro naše studenty a studentky je nesporný fakt, že si během dvou dnů v praxi mohli vyzkoušet komunikační dovednosti, schopnost diskutovat, argumentovat a odpovídat na případné dotazy. Svým pěkným vystupováním a aktivním přístupem přispěli nejen k dobré reprezentaci své školy, ale i města Velkých Pavlovic.

PaedDr. Stanislav Kameník


 

Fotogalerii z Veletrhu vzdělávací nabídky středních škol
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice


12-10-2015 PV