Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Gymnázium na vědecko-technickém zájezdu do Francie

V neděli 12. května 2013 jsme v odpoledních hodinách vyjeli autobusem od budovy gymnázia do Francie. Cesta byla únavná, ale v brzkých ranních hodinách jsme přejeli hranice Německa s Francií a brzy poté jsme dorazili do vysněné Paříže. I když jsme byli unavení, Paříž jsme si patřičně užili. Prvním bodem byl Louvre. Zde jsme prošli ve skupinkách expozice, které nás zajímaly, samozřejmě si nikdo z nás nenechal ujít nejznámější obraz od Leonarda da Vinciho - Monu Lisu. Venku jsme si mohli prohlédnout Malý vítězný oblouk a projít Tuilerijské zahrady. Potom jsme se vydali podél řeky Seiny k Eiffelově věži. Cestou jsme se zastavili u nejznámějšího chrámu Notre Dame a po individuální prohlídce chrámu jsme došli Eiffelově věži.  Zde si někteří z nás vyjeli výtahem až do nejvyššího patra (286 m vysoko), kde se nám naskytl nádherný výhled na Paříž. Zajímavé bylo, že střechy domů v Paříži jsou bílé.

Po tomto náročném dnu jsme se ubytovali kousek od Paříže v hotelu F1. Další den jsme se přesunuli z Paříže do města Blois. Zde jsme navštívili zámek s jezdeckou sochou Ludvíka XII., také jsme se zastavili u sochy rodáka tohoto města Denise Papina a přejeli jsme do dalšího města Amboise, kde jsme si prohlédli zámeček Leonarda da Vinciho, kde zemřel. Poté jsme se přepravili do dalšího hotelu F1, tentokrát u Futuroscopu.

Další den ráno jsme vyjeli do města La Rochelle, kde hlavním bodem dne byla projížďka lodí k pevnosti Boyard.  Ve čtvrtek jsme celý den strávili ve Futuroscopu. Tento den byl pro nás zábavný a odpočinkový, protože Futuroscope je centrum kin a projekcí. Myslím, že všem se nejvíce líbila dynamická kina s trenažéry, která nás vnesla přímo do děje filmů. V pozdních večerních hodinách jsme zhlédli laserovou show. Pak nastal poslední den, pátek, kdy jsme brzy ráno odjeli zpět do Paříže prohlédnout si Velký vítězný oblouk. Zde jsme také strávili pár hodin v Paláci objevů, který byl velmi zajímavý a naučný. Dozvěděli jsme se spoustu věcí z okruhu astronomie, optiky, matematiky, chemie a biologie.  Potom jsme metrem dojeli do moderní čtvrti  La Défense.  Posledním bodem našeho zájezdu byl kabaret Moulin Rouge, u kterého jsme nasedli zpět do autobusu a vydali se na cestu domů. I když bylo většinu týdne zataženo, výlet jsme si užili.

Martina Volechová, septima

 

Fotogalerii ze zájezdu do Francie otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

24-05-2013 PV