Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Gymnazistka Klára Zborovská na 1. místě v okresním kole recitační soutěže

V sále Základní umělecké školy v Břeclavi se v úterý 3. března 2020 uskutečnilo okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna. Gymnázium Velké Pavlovice mělo svá čtyři želízka v ohni. 

Do boje o tituly nejlepších recitátorů se zapojil Patrik Paštika (prima), Linda Čačíková (prima), Tereza Bílková (tercie) a Klára Zborovská (kvarta).

Kategorie byly nabité – Linda a Patrik měřili své výkony s dalšími 14 soutěžícími a Tereza s Klárou s 15 soutěžícími. Ač výkony Lindy, Patrika a Terezky byly famózní, nestačily tentokrát na stupně vítězů. Mezi velikou konkurencí si však poradila Klára Zborovská se svým textem ze známé knihy Poslední aristokratka. Pro porotu pak s dalšími čtyřmi mladými lidmi přednášela ještě i druhý text, který si musí každý soutěžící připravit pro případ, pokud se porota nemůže jednoznačně rozhodnout. Tento text Jiřího Suchého rozhodl o jejím vítězství a postupu do krajského kola.

Kláře gratulujeme a přejeme hodně štěstí do krajského kola a Lindě, Patrikovi a Tereze děkujeme za reprezentaci školy a odvahu vystoupit před plným sálem a přísnou porotou.

Gymnázium * Okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna v Břeclavi, 1. místo pro Kláru Zborovskou

Text: Mgr. Jana Strouhlalová, pedagog Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 5.3.2020