Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Gymnazisté se protančili k nadcházející plesové sezóně

Když se v září letošního roku na velkopavlovickém gymnáziu opět po dvou letech vyskytla možnost přihlásit se do tanečního kurzu, nikdo netušil, že tato nabídka bude mít tak velkou odezvu.

Na první informativní schůzku s tanečním mistrem, panem Brožíkem, přišlo přes dvacet zájemců, dalších lekcí se pak zúčastnilo celkem dvacet tři studentů z kvinty, sexty, septimy, 1.A. a 3.A, ale poměr dívek a chlapců nebyl vyrovnaný, čtrnáct dívek a devět chlapců. Do slavnostní prodloužené však dvě dívky taneční nedokončily.

Po úvodních lekcích, které byly věnovány společenskému chování a základům tance na hudbu blues, jsme přistoupili k nácviku tanců standardních i latinsko-amerických. Osvojili jsme si například waltz, foxtrot, cha-chu, jive, klasický valčík, polku i temperamentní salsu a mambo.

I přes časovou náročnost a přestože naše taneční nebyly klasickými tanečními, ve kterých bychom trávili večery v oblecích a slavnostních šatech, jsme tanci podlehli a užili si krásná úterní odpoledne v rytmu hudby a ve skvělém kolektivu.

Po jedenácti perných lekcích jsme již byli připraveni ukázat naše taneční dovednosti na prodloužené, která se konala 3.prosince 2011 v sále sokolovny ve Velkých Pavlovicích. Zahájili jsme ji polonézou. I přes značnou nervozitu a drobné chyby některých z nás se polonéza vydařila. Poté se zábava rozproudila.

Tanec střídaly soutěže o ceny, ať už o nealkoholickou konzumaci u baru zdarma, „volňásky“ na ples gymnázia, či poukaz do pizzerie věnovaný manželi Rilákovými. Soutěže byly zábavné a některých se mohli zúčastnit i naši rodiče. Jedna z nich spočívala v tom, že taneční pár držel mezi sebou minci, která mu při tanci nesměla spadnout. Soutěž vyhrála  Katka Bukovská s partnerem z  řad rodičů. Při další hře jsme museli tančit s partnerem kolem židliček. Když přestala hrát hudba, partner si musel sednout na nejbližší volnou židli, na koho židle nezbyla, ten musel z kola ven. Tuto hru vyhrál Vítek Loveček s Bárou Švehlovou. V poslední soutěži se vybírala porota nejlepšího tanečníka a tanečnici. Zúčastnilo se jí deset párů, z toho se pět protančilo do finále, ve kterém zvítězili Vítek Loveček s Veronikou Skoupilovou.

Slavnostní večer jsme si všichni užili a loučili jsme se slovy: „Za dva roky se do tanečních přihlásíme znovu!“ 

 

E. Mainclová, B. Švehlová - studentky kvinty Gymnázia Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z tanečního kurzu studentů velkopavlovického gymnázia
otevřete kliknutím na společnou fotografii...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

19-12-2011-BK