Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Gymnazisté oslavili Den Země na Ekocentru Trkmanka

Den Země, který se každoročně koná 22. dubna, oslavili studenti Gymnázia Velké Pavlovice v soutěživém duchu. Gymnázium, v úzké spolupráci se zdejším Ekocentrem Trkmanka, připravilo atraktivní program šitý na míru žákům všech věkových kategorií.

Pod názvem „Přežij – poznej – vytvoř“ byl vytvořen pracovníky ekocentra a učiteli gymnázia velmi pestrý, nejen zábavný, ale i poučný program. Smíšená družstva postupně prokazovala řadu praktických, vědomostních a teoretických dovedností převážně z přírodovědných oblastí. Pro první tři nejúspěšnější družstva byly připraveny věcné odměny.

V rámci Dne Země proběhlo na ekocentru také vyhlášení soutěže ve sběru hliníku „Hliník se odstěhoval do ekocentra“. Velmi nás potěšilo, že nejvíce této druhotné suroviny nasbírali a právem zvítězili studenti naší školy. Na sladkém dortu za první místo si pochutnali nejmladší žáci třídy prima. Blahopřejeme!

Žáci prožili pěkné slunečné dopoledne, kdy získali nejen spoustu zážitků, ale prohloubili si také znalosti týkající se ochrany přírody.

Gymnázium Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii ze DNE ZEMĚ na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na obrázek…

 

Foto © 2016 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 


26-04-2016-BK