Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Gymnazisté na exkurzi v brněnské botanické zahradě

Součástí výuky botaniky v rámci vyučovacího předmětu biologie na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích je vedle zhotovení vědeckého herbáře také návštěva Botanické zahrady PřF MU v Brně. Ta se letos uskutečnila 6. června a absolvovaly ji třídy kvinta a 1.A spolu se svými vyučujícími biologie.

Studenti během návštěvy zajímavých skleníků se sukulentními, subtropickými a  tropickými rostlinami i venkovní části zahrady se systematickými i ekosystémovými úseky vyplňovali speciální pracovní listy, které vypracovávali na základě odborných přednášek pracovnic zahrady ve sklenících i samostatného průzkumu venkovního areálu.

Zajímavým doplněním uvedené školní akce byla následná návštěva arboreta Mendelovy univerzity, při které studenti vedle prohlídky krásných parkových scenérií a přírodních kompozic s dominantními solitérními dřevinami mohli také obdivovat tropický pralesní ekosystém s desítkami druhů nádherných orchidejí v místním skleníku. Odborná přednáška Ing. Buchtové, erudované pracovnice skleníku byla završena prohlídkou pěstírny orchidejí s kulturami in vitro.

Studenti odjížděli z Brna unavení po náročném programu, avšak plní dojmů z nevšedních zážitků a jistě i s poznáním, že botanika nemusí být jen obtížná věda, ale také zábavné poznávání obrovské rozmanitosti a krásy světa rostlin.

 

Gymnázium Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z exkurze studentů gymnázia v botanické zahradě v Brně
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 

07-06-2013-BK